Kişisel Blog Hakkında | Emir Can - Kişisel Blog

Kişisel Blog Hakkında

  Güncel    18 Haziran 2019
Yorum Yok

Kişisel Blog Nedir?
Merhaba arkadaşlar İnternet üzerinde bireysel olarak oluşturulan, genel veya belli bir odak noktası olan blog çeşidine kişisel blog denir. Büyük oranda blog yazarının ismini veya takma adını alırlar. Yazarın bireysel günlüğü olmak dışında gündemi kendi kalemi ile yansıttığı ortamdır. Bu tür bloglar çok fazla deneyimi olmayan kişilerin bile kullanabileceği ve sayfalarını düzenleyebileceği yapıdadır ve daha çok günlük olarak kullanılırlar. Kişilerin günlük yaşamda yaşadıkları olayları, karşılaştıkları durumları okurlarıyla paylaşmasını sağlar. Bloglarda en fazla rastlanan türdür. Kişisel bloglar özellikle de son dönemde oldukça büyük yaygınlaşma ve gelişme göstermiştir.

Blog ve Site Farklı Şeyler Midir?
Tabiki de hayır. Blog ile site aynı anlama gelmektedir. internet üzerinde var olan siteler gruplandırırlar: forum sitesi, blog sitesi, portal sitesi gibi. Bu yüzden benim sitem yok blogum var demek yanlış olur.

Blog Türleri
Bir sürü blog türü vardır. Bazıları kişiseldir, sadece günlük amaçlı kullanılır, insanlar aşklarını, duygularını, yaşadıklarını web ortamına taşırlar. Bazıları bilgi verme amaçlıdır, bazıları ise haber verme amaçlı olan haber bloglarıdır. Blogunuzu istediğiniz bir amaca yönelik şekillendirebilirsiniz. Blog kavramını nasıl kullanacağınız sizin yaratıcılığınıza kalmış bir şeydir.

Neden Blog Açılır?
Eğer web dünyasına ilginiz varsa, bir şeyleri paylaşmak istiyorsanız, artık Facebook’ta geçirdiğiniz süreyi azaltıp daha yararlı işler yapmak istiyorsanız siz de kişisel blog sitesi açmalısınız. Bu hem sizin üslubunuzu geliştirir hem de size bir tecrübe olmuş olur. Burada mühendislik okuyan öğrenciler için şöyle bir bilgi de vermeliyim, iş başvurusu yaptığınızda blog tutmuş olmak size avantaj sağlayacaktır.

36 okunma

Etiketler : , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.